Witaj w Podcaście „Firma Jest Kobietą”

 stworzonym dla kobiet – właścicielek biznesowych, które stoją przed nowymi wyzwaniami w biznesie.

A stają przed nimi, ponieważ ich biznes wszedł na kolejny poziom rozwoju, który wymaga od nich zmiany w podejściu do prowadzenia biznesu, tak by dalszy rozwój nie odbywał się ich kosztem, potrzebują ustabilizować sytuację finansową, na nowo przeliczyć biznes, zanurzyć strategię biznesową w liczbach, by świadomie mogły podejmować decyzję o kształcie nowych produktów i usług oraz dokonywać wybór właściwego segmentu klienta.

Dzięki temu mają finanse na rozwój firmy, zespołu i prawdziwe spełnione życie.

Odcinek 13 Czy warto planować 2023 w tak zmiennej rzeczywistości?

Czy warto planować 2023 w tak zmiennej rzeczywistości

Zbliża się koniec roku. 
To w zasadzie czas kiedy zaczynamy robić podsumowanie bieżącego roku i zagłębiamy się w plany na kolejny rok.
Niemniej warto chwilę zastanowić się czy jest w ogóle co planować? Najpierw lockdown-y potem wybuch wojny na Ukrainie, więc pytanie czym w kolejnym roku zaskoczy nas świat wystrzeliwując w kosmos nasze plany i działania.
Czy zatem jest co planować? Czy może lepiej sobie odpuścić? A może planować inaczej? Może co innego? Tylko co?
O tym opowiadam właśnie w tym odcinku podcastu. Dowiesz się z niego co ja planuję, a czego nie i jak podchodzę do tych planów

Odcinek 12 Co o liczbach i finansach musisz wiedzieć już dziś a co możesz sobie odpuścić?

Czy rzeczywiście możesz sobie coś odpuścić jeśli chodzi o finanse w firmie?

Ciśnie mi się na usta – oczywiście NIE, ale… po sprawdzeniu co różne kursy dziś oferują dla mikro i małych przedsiębiorców zaczynam myśleć inaczej 🙂

Ponieważ jakby nie było w zależności od poziomu rozwoju twojej firmy innych rzeczy dotyczących liczb i finansów potrzebujesz!

Nie trzeba „sprzedawać Ci całej maciory, jeśli dziś potrzebujesz tylko szynki” 🙂

Co więc potrzebujesz wiedzieć gdy zaczynasz, a co gdy skalujesz biznes a co gdy na potęgę się rozrastasz – o tym jest de-facto ten odcinek 🙂

Odcinek 11 Jak z sukcesem budować biznes w branży hand-made? – rozmowa z Agnieszką Gaczkowską

Branża hand-made traktowana jest często jako biznes wacikowy, hobbystyczny, który nie ma szans na wysokie obroty i wysokie zyski.

Zaprzecza temu Agnieszka Gaczkowska – twórczyni marki Oplotki.pl. Zbudowała silny biznes w tej branży a w naszej rozmowie dzieli się swoimi kamieniami milowymi które zaprowadziły ją do sukcesu.

A jeśli chcesz się dowiedzieć jeszcze więcej o tym jak biznes w tej branży budować, to warto byś wiedziała, że Agnieszka organizuje pierwszą w Polsce on-linową konferencję Hand-made Biz Summit i pod tym linkiem możesz się na nią bezpłatnie zarejestrować: oplotki.pl/handmade-biz-summit/

Wśród przedsiębiorców panuje przekonanie, że obok podatku PIT i Cit płacą jeszcze VAT – a co jeśli Ci powiem, że to nie twój podatek i że nie powinnaś go płacić?

I choć zabrzmi to kontrowersyjnie – posłuchaj tego podcastu byś już nigdy go nie płaciła 🙂

Odcinek 9 Jak połączyć planowanie i myślenie finansowe ze strategia biznesową

Jest Olbrzymia różnica między sprawdzaniem jak sprawdzi mi się strategia a planowaniem ścieżki finansowego sukcesu a decyzją jak od strony obrotów i dochodowości ma wyglądać firma za np rok i czego potrzebuję by osiągnąć swój cel.

Na czym ta różnica polega i o co chodzi w finansowym myśleniu i planowaniu i co wspólnego ma z tym budowanie domu – dowiesz się właśnie z tego odcinka

Odcinek 8 Frustracja i mentalność braku a budowanie zyskownego biznesu

Ogromną blokadą przed przeliczaniem w biznesie i ustalaniem właściwych cen oraz zanurzaniem biznesu w liczbach jest pierwszy krok, jaki musisz wykonać.
A jest nim spojrzenie dokładne co się dzieje finansowo teraz, zmierzenie się z tym jak finanse wyglądają teraz a nawet sprawdzenie ile tak na prawdę dokładasz do biznesu i na jak wiele „zgniłych kompromisów” się zgadzasz.
Sama świadomość, że ten krok trzeba wykonać wywołuje emocje lęku, złości oraz frustracji i pojawia się pokusa by nie dotykać tego g…
Niestety wtedy nie jesteś w stanie nawet rozpocząć budowania zyskownego biznesu, który mogłabyś prowadzić z lekkością.
Jak zatem te emocje pokonać? Co zrobić, by się nie budziły? o tym jest ten odcinek!

Tym razem delikatnie ale jednak z grubej rury!

Jeśli masz odwagę do tego by snuć odważne wizje rozwoju swojego biznesu, podjęłaś decyzję by kroczyć ścieżką sukcesu i zaczęłaś nią kroczyć, to mogłaś już doświadczyć na swojej skórze oczekiwań bliskich (rodziny, znajomych czasem przyjaciół) byś nie „afiszowała” się swoim sukcesem a najlepiej spuściła z tonu i wróciła do uprawiania biznesu małego, wacikowego, w którym dorabiasz. 

Więc w tym odcinku poruszam ten temat i pokazuję jakie myślenie może Ci pomóc w radzeniu sobie z takimi oczekiwaniami, by spływały po Tobie i byś nie dała się sprowadzić do ICH STREFY KOMFORTU (bo prowadzenie biznesu na małą skalę okazuje się być nie Twoją a ich strefą komfortu.

Ale, ale, jeśli rozwinęłaś już skrzydła to może też doświadczyłaś oczekiwań ze strony klientów, że powinnaś mieć cenę niższą i nie zarabiać na swoim biznesie?
O tym też jest ten podcast i o tym co z takimi klientami zrobić

A na koniec zapraszam Cię też do Strefy Wiedzy do lektury nowego artykułu: „Jak z głową podnosić ceny, by nie tracić klientów i zarabiać pieniądze?” na stronie firmejestkobieta.com 🙂

ODC. 6 Jak wyliczyć ten ZYSK i co ma wizja rozwoju firmy do jego wysokości?

Czy nadal ustalasz wysokość zysku w biznesie jako % obrotów? A może nie wyznaczasz go w ogóle, bo nikt Ci nigdy nie powiedział jak to zrobić? A co zrobić z emocjami, które się pojawiają ilekroć zabierasz się za wyliczenia?

W tym odcinku odkrywam tajemnice nie tylko tego:

– Jak policzyć jaki zysk powinnaś mieć w biznesie?
– Co do jego wysokości ma wizja rozwoju firmy? i o jaką wizję mi chodzi – bo przecież nie o mapę marzeń.
– I dlaczego śmiałe wizje są tak ważne a my boimy się je snuć?

ODC. 5 Jak znaleźć pieniądze na zatrudnianie ludzi w swojej firmie?

Kiedy tworzymy zespół zastanawiamy się, jak znaleźć odpowiednich ludzi, jak przeprowadzić proces rekrutacyjny, ile im zapłacić, jaką pracę będą wykonywać ale…

… rzadko zastanawiamy się jak przygotować firmę finansowo na dodatkowe koszty w postaci wynagrodzeń.

Dlatego z tego odcinka dowiesz się jak siebie i firmę finansowo przygotować do zatrudniania ludzi i budowania zespołu 🙂

ODC. 4 Jak zarabiać na promocjach i rabatach oraz dlaczego promocje i rabaty tak często generują stratę mimo wysokiej sprzedaży?

Czy wiesz, że promocje, rabaty i wyprzedaże mogą przynosić firmie straty zamiast dodatkowych zysków?

U 8 na 10 moich klientów okazywało się po wyliczeniach, że oferowane promocje lub rabatów podbijały im przychody ( obroty ) ale nie zysk. Co więcej, sprzedaż po obniżonej cenie generowała straty dla biznesu i ciągnęła biznes w dół.

Zatem z tego odcinka dowiesz się jak prowadzić politykę promocyjną w biznesie, by na promocjach i rabatach rzeczywiście zarabiać a nie przestrzelać sobie biznes.

ODC. 3 Jak budować strategię biznesową zanurzoną w liczbach i generującą zysk?

W tym odcinku dowiesz się jak w kilku krokach zbudować strategię biznesową, która od początku jest zanurzona w finansach. Zobaczysz jak twoje koszty, oraz zysk jaki chcesz wygenerować kształtują ostateczny kształt twoich produktów oraz usług i jak wpływają na wybór segmentu klienta.

Jeśli zastosujesz ten schemat do zbudowania swojego modelu biznesowego, zagwarantujesz sobie zyskowność w twoim biznesie

ODC. 2 Drenowanie firmy VS Biedowanie właściciela biznesu na etapie skalowania firmy

Witaj w drugim odcinku podcastu „Firma jest Kobietą” stworzonym dla kobiet – właścicielek biznesowych, które stoją przed nowymi wyzwaniami w biznesie.

W tym odcinku wbijam kij w mrowisko tym wszystkim właścicielkom biznesowym, które nieświadomie wysysają cały tlen z firmy jakim są pieniądze oraz tym, które są na przeciwległym biegunie, reinwestując wszystkie zarobione pieniądze w biznes nie wypłacając sobie nic lub niemal nic!
Posłuchaj jak tragiczne konsekwencje z sobą niosą obydwie te strategie i jakie rozwiązanie proponuję, byś Ty i firma mogły prosperować!

ODC. 1 Dlaczego wciąż musisz żonglować pieniędzmi w biznesie?

Witaj w pierwszym odcinku podcastu „Firma jest Kobietą” stworzonym dla kobiet – właścicielek biznesowych, które stoją przed nowymi wyzwaniami w biznesie.

W pierwszym odcinku tego podcastu, zajęłam się problemem „żonglowania pieniędzmi” w biznesie, który z jednej strony odnotowuje dużo większe przychody (obroty) a z drugiej cały czas tych pieniędzy nie starcza na wszystko. Posłuchaj więc skąd ten problem się bierze, jakie są możliwe jego przyczyny i czemu trzeba się zacząć przyglądać w firmie, by ten problem rozwiązać.

Umów się na 60-minutową rozmowę ze mną, abym mogła:

– Przeanalizować twoją sytuację biznesową,

– Pokazać, jakie kroki trzeba podjąć, byś mogła osiągnąć swoje cele biznesowe

– Udzielić wskazówek, jak je wdrażać w twoim biznesie

– Sprawdzić czy i jak mogę Ci pomóc ustabilizować biznes, zwiększyć jego zyskowność oraz przewidywalność byś osiągnęła swoje cele szybciej i swobodniej