Witaj na Blogu

„Firma Jest Kobietą”

Dlaczego twoi klienci nie kupują twoich droższych produktów i usług?

Ten artykuł powinien mieć tytuł  „X osób wypisze się z twojej listy po jego przeczytaniu. Co więcej, zbulwersuje się, przestanie wracać na stronę i odlinkuje Cię na FB. Zatem zastanów się 3 razy zanim go opublikujesz”.

Jeśli jednak już mnie choć trochę znasz, to wiesz, że nie zakłamuję rzeczywistości i mówię jak rzeczywistość wygląda w biznesie.

Zatem zapraszam Cię do lektury artykułu “ Dlaczego moi klienci nie kupują moich droższych produktów i usług”Bardzo mocno podkreślam, że biznes to gra o wysokie marże a nie o wolumen sprzedaży. Dopiero, gdy masz już wysokie marże, warto rozpocząć budowanie dźwigni dokładającej wielkość sprzedaży, ale bynajmniej nie kosztem marży!

Na pytanie jak tą wysoką marżę uzyskać, zawsze odpowiadam” – Przestań po prostu sprzedawać produkty, usługi, czy swój czas. Zacznij sprzedawać wartość, jaką dostarczasz rozwiązując klientowi problem, zaspokajając jego potrzebę, czy realizując marzenie.

Ale wtedy jak bumerang wraca do mnie pytanie” – Ale jak takich ludzi znaleźć? Bo przyciągam, czy też trafiam tylko na takich, których albo nie stać albo patrzą tylko na cenę, a nie na wartość, jaką dostarczam.

Zacznijmy najpierw od tego, czy aby na pewno ich nie stać?

Prawdę powiedziawszy, w rzeczywistości bardzo rzadko spotykamy ludzi, których nie stać na nasze produkty lub usługi. Prawda jest taka, że ludzi stać na to, na co chcę, by ich było stać! Zatem najczęściej spotykasz ludzi, którzy nie chcą zapłacić ceny, jaką im podajesz, właśnie dlatego, bo nie doceniają wartości, jaka idzie wraz z twoim produktem!

A zatem przyciągasz lub trafiasz do ludzi, dla których głównym kryterium zakupu jest CENA! Im niższa tym lepsza!

Pytanie tylko, dlaczego takich przyciągasz, skoro świat jest wypełniony również ludźmi ceniącymi wartość i gotowymi za nią zapłacić?

I tu prawda może zaboleć! Niestety bardzo często jest tak, że przyciągasz ludzi takich samych, jak Ty! Na co więc Ty patrzysz, dokonując zakupów czy inwestycji? I jak często nie podejmujesz zakupu ze względu na cenę? Nawet jeśli wiesz, że w ostatecznym rozrachunku zakup się opłaci, lub zwróci w stosunkowo krótkim czasie?

Życie jest bowiem przekorne i mówi wprost” – Jak możesz oczekiwać, że wyślę Ci klientów patrzących na wartość jeśli sama podejmując decyzję kierujesz się głównie ceną!?

I gdy patrzę na przedsiębiorców, to niestety trochę tak jest, że wciąż oczekujemy „darmowych lunch’y” czy też „wygranych na loterii”. Wciąż chcemy wierzyć, że za niską cenę dostaniemy klucz do szczęścia, bogactwa. Że dostaniemy remedium na to, co nas akurat boli! I za każdym razem, gdy nadchodzi nieuchronne, czyli odkrywamy niską wartość, czujemy zawód. Co ciekawe, od początku wiemy, że to po prostu tak nie działa.

W głębi duszy wiemy też, że prawda jest taka, że żeby trafiać do klientów doceniających wartość sama najpierw musisz się takim klientem stać!

Jak inaczej chcesz poznać tych klientów, gdzie chcesz ich spotkać?

Podobni ciągną do podobnych. Jeśli staniesz się klientem naprawdę doceniającym wartość, zaczniesz automatycznie bywać w miejscach, gdzie są tacy klienci. Sama stając się ich klientem, automatycznie zyskasz dostęp do innych ich klientów, którzy mogą zostać twoimi. Zaczniesz spotykać innych potencjalnych partnerów biznesowych. Znajdziesz się na zupełnie innych targach, konferencjach. Innym ludziom będziesz rekomendowana.

Przedtem jednak zadaj sobie jedno pytanie. Czy już sama zaczęłaś doceniać wartość? Czy może dalej Twój własny umysł więzi Cię w świecie niskich marż i dopada się zaszczepiona w nas „mentalność braku”. Osobiście mam nadzieję, że ten proces jest już za Tobą! Jeśli nie to wiesz już, na czym w najbliższym czasie potrzebujesz się skoncentrować.

Jeśli jednak masz to już za sobą i to co blokuje Ciebie przed biznesem o wysokich dochodach to już tylko techniczne aspekty biznesu, to zapraszam Cię na 60 minutowe spotkanie ze mną. Na nim będę mogła zobaczyć czego potrzebuje twój biznes, co potrzeba przekształcić, rozwinąć lub stworzyć oraz sprawdzić, czy jestem w stanie pomóc Ci we wyprowadzaniu zmian w twoim biznesie!